Vršovice

Staré Vršovice – Krymská ulice a okolí
Pořádají: Start Vršovice, MU koncept, Café Sladkovský, Café v lese, 4+4 dny v pohybu, Zaostřeno na 10

Program

16:00 – 18:00 CYKLOSPRINT DO KOPCE KRYMSKOU ULICÍ po kočičích hlavách neboli druhý ročník kultovní, typicky vršovické akce. Startuje se průběžně po dvojicích, vítěz bude vyhlášen v 19.00 hodin

15:30 – 16:00 Aran Epochal sólovo/basové alter ego Adama z Gnu: minimal folk, ambient, primitivismus

18:00 – 19:00 Cumbia a Salsa Street Dancing – cumbia je mexický tanec podobný kubánské salse. Máte možnost se oba naučit v pouličním rychlokurzu (Krymská u MU Koncept).

19:00 – 19:30 Módní přehlídka – originál modely, ulice jako catwalk (spodní část Krymské)

17:00 ProLUKA: GALERIE POD VRŠOVICKÝM NEBEM vernisáž výstavy Rudolfa Samohejla, uvede Krištof Kintera a Denisa Václavová(ProLuka)

Ticho a město. Dva neslučitelné pojmy. Instalace TICHO! Rudolfa Samohejla vede v prvotním zamyšlení k úvahám o fenoménu a důležitosti nízké hladiny hluku. No-budgetový domek , nebo spíše izolátor hladiny zvuku i obrazu, postavený na rozlehlém prostranství proluky, nabízí možnost zažít město jinak sám se sebou a se zvuky, které se nepodařilo odizolovat. Vstupujte po jednom!

podpořila Nadace pro současné umění Praha, VisegradFund, MČ Praha 10

17:00 Pražští bezdomovci provádějí – nenechte si ujít procházku Vršovicemi, jak je nevidí PISka. Začátek trasy před Café Sladkovský (Sevastopolská 17).

18:00 – 20:00 Táborák v ProLuce – zveme všechny sousedy na jedinečný zážitek pečení špekáčků u pořádného trampského táboráku uprostřed města! Kytary s sebou! (Proluka)

20:30 – 22:00 Auto*Mat – projekce filmu režiséra Martina Marečka (Proluka)

Během celého odpoledne:

Paella party – ochutnávka španělské paelly připravené venku na originální obří pánvi, začátek 14.00 do vyprodání (plácek pod kaštany v dolní části Krymské)

Sousedský piknik – dejte ochutnat, co jste napekli, vezměte si, co přinesl soused. Prostřený stůl najdete v Proluce.

Vlaječky přání v ProLuce – napište svoje přání pro Vršovice na barevné vlaječky a vystavte je! Mnozí přemýšlí, jak nebo kde sdělit svůj názor. Vlaječky přání vyjadřují současně možnost i nemožnost být slyšen. Přijde si je přečíst někdo z radních? (Proluka)

Hudba na Krymu – Chlupy, DJ Kid Dynamite, DJ P.C. a další.

Dětský vyměňovací bazar – vaše dítka mají možnost zbavit se ohraných hraček a získat nové! (Proluka)

Dětské dílny – výroba indiánských talismanů a malování s mexickými umělci, korálkárna-navlékárna, workshop elektronické hudby s kapelou Chlupy, věcičky z kartonu – hračky, záložky, peněženky z odpadových materiálů (Krymská, plácek pod kaštany, Proluka)

Kadeřnický a vizážistický salon – rychlá změna image přímo na ulici

Knižní bazar

Video Zažij Vršovice jinak

[autorizovany-iframe]

// Kateřina Mccreary // mccreary@seznam.cz
  • MP10
  • pragulic_logo (1)
  • vrsovice
// team Zažít město jinak // zmj@auto-mat.cz